South Australian Bridge Federation

Youth State Teams

YearTeam MembersPlacing
2017George Bartley, Ben Curtis, Jarvis Dunsford, David Gue, Jack McDonald, Jamie Simpson & Phil Gue(npc) 
2016Jarryd Dunbar(c), Alex Dunbar, James Lawry, George Bartley, Ben Curtis & David Gue 
2015Lauren Travis(c), Jarryd Dunbar, Shane Harrison, Sam Schulz, James Lawry & Jack Markey1st
2014Callum Baldwin, Alex Smith, David Gue, Angus Lum, Kandice Ng, Edward Young & David Parrott(npc) 
2013Shane Harrison, Sam Schulz, Jarryd Dunbar, David Gue, George Evans & Jessie De Garis 
2012Shane Harrison(c), Lauren Travis, Alex & Jarryd Dunbar, Jessie De Garis & Sam Thorpe 
2011Shane Harrison(c), Lauren Travis, Alex & Jarryd Dunbar, Jessie De Garis, Sam Thorpe & Kevin Lange(npc) 
2010Alex Lockwood(c), Lauren Travis, Shane Harrison, Sam Schulz, Alex & Jarryd Dunbar 
2009Alex Lockwood(c), Lauren Travis, Sam Schulz, Shane Harrison, Alex & Jarryd Dunbar 
2008Phil Sellars(c), Andrew Brady, Freya Wilson, Alex & Jarryd Dunbar 
2007Justin Williams(c), Alex Lockwood, Joel Gue, Andrew Morcombe, Phil Sellars & Hannah Sprod2nd
2006William Jenner O'Shea(c), Alex Lockwood, Joel Gue, Andrew Morcombe, Andrew Brady & Freya Wilson1st
2005Arian Lasocki(c), Nicholas Croft, Joel Gue, Andrew Morcombe, Phil Sellars & Justin Williams 
2004Arian Lasocki(c), Justin Williams, Mike Doecke, William Jenner O'Shea, Marc Deaton & Freya Wilson1st
2003Matthew Porter(c), Justin Williams, Mike Doecke, William Jenner O'Shea, Marc Deaton & Arian Lasocki1st
2002David Wiltshire(c), Justin Williams, Nicholas Croft, Arian Lasocki, Marc Deaton & Matthew Porter1st
2001Nicholas Croft(c), Luke Matthews, Matthew Porter, David Wiltshire, Marc Deaton & Justin Williams 
2000Luke Matthews(c), David Wiltshire, Marc Deaton, Justin Williams, Matthew Porter & Freya Wilson 
1999Nicholas Croft, Luke Matthews, Marc Deaton, Joel Gue, Justin Williams, David Wiltshire & David Lusk(npc) 
1998Mark Jape, John Maddison, Nicholas Croft, Arian Lasocki, Luke Matthews, Freya Wilson & David Lusk(npc)2nd
1997Wendy Hooper, Nicholas Croft, Mark Jappe, Nick Jonssen, John Maddison, Luke Matthews & David Lusk(npc)1st
1996Nicholas Croft, Mark Jappe, Arian Lasocki, John Maddison, Ben Nagy & Michal Rosa 
1995Wendy Hooper, Louise Smyth, Anthony Gibbs, Mark Jappe, Luke Matthews & Michal Rosa 
1994Wendy Hooper, Anna Croft, Keiran Dyke, Anthony Gibbs, Mark Jappe & Ben Nagy 
1993Kieran Dyke, Mark Jappe, Maddie Nicholls, Sarah Yorke, Michal Rosa, Nick Shearer & Andrew Peake(npc) 
1992Joachim Haffer(c), Warren Easley, Michal Rosa, Michael Hopton, Wendy Hooper & Hans Salupalu 
1991Phil Markey, Andrew Peake, Michael Hopton, Michal Rosa, Richard Semmens, Warren Easley & David Lusk(npc) 
1990Guy & Phil Markey, Andrew Peake, Richard Semmens, Michael Hopton, Warren Easley & David Lusk(npc) 
1989Kate Norman, Michael Hopton, David Horton 
1988Quinton Pope, Kate Norman & Keith Roberts(npc) 
1987Bill Bradshaw, Quinton Pope 
1986Paul Hudson, Andrew Eddie, Bill Bradshaw, Quinton Pope 
1985Terry & John Pearson, Wayne Buckland, Andrew Eddie, Bill Bradshaw, Quinton Pope & Keith Roberts(npc) 
1984Gary Chua, Dariusz Drozd, Bill Bradshaw, Quinton Pope, Andrew Eddie & Wayne Buckland 
1983Greg Sargent, Rex Whitford, Jeff Travis, John Smith & Ken Hocking(npc) 
1982David Black, Ken Hocking, Gary Chua & Peter Popp1st